Szkatułka naszej babci

Będąc dzieckiem zawsze jesteśmy wszystkiego ciekawi. Mamy potrzebę zaglądania do każdej szafki, wyciągania różnych rzeczy z najbardziej ukrytych zakamarków. Kochamy również bawić się biżuterią. Każde dziecko lubi błyskotki, niezależnie od swojej płci. Dlatego właśnie szkatułka babci, zawsze trafia w ręce każdego malucha.

Drewniana szkatuła na skarby

szkatułki drewnianeGdy byliśmy dziećmi, często wydawało nam się, że szkatułka babci jest ogromna. Gdy teraz na nią patrzymy, doskonale zauważamy różnicę w pojmowaniu otoczenia przez dziecko. Szczególnie jeśli chodzi o rozmiary przedmiotów. Jednak niezależnie od wielkości samej szkatułki, wciąż skrywa ona w sobie skarby. Korale naszej babci, naszyjniki, kolczyki jakby wyrwane z innej epoki. A wszystko to schowane do szkatułki. Nie byle jakiej szkatułki. Zazwyczaj były one pięknie zdobione. Niegdyś wszystko robiono ręcznie, więc widać na niej  ślady pracy rzemieślnika. Takie szkatułki drewniane niewątpliwie mają w sobie mnóstwo uroku. Nie tylko ze względu na to, że zazwyczaj są dla nas pięknym wspomnieniem i pewnego rodzaju tajemnicą, ale właśnie dlatego, że ich zdobienie zachwyca. Często możemy spotkać również szkatułki z malutkimi nóżkami, ręcznie zdobionymi. Dziś oczywiście również możemy nabyć podobne. Być może nie identyczne, ale przywodzące na myśl dawne lata. Drewno jest jednym z najszlachetniejszych materiałów i pomimo, że wykorzystujmy je praktycznie wszędzie, nadal nam się nie znudziło. A do przechowywania naszej biżuterii, zdaje się być najodpowiedniejszym z materiałów.

Szkatułka babci to wspomnienie wielu ludzi. Kojarzy są z nią niepowtarzalny klimat dawnych lat. Można go jednak z powodzeniem przenieść również do dzisiejszych czasów. Na rynku mamy mnóstwo drewnianych szkatułek, które zachwycają swoim mistrzowskim wykonaniem. Zarówno pod względem wnętrza, jak i zewnętrznej części.