Sposoby na uszkodzoną odzież

Prawdopodobnie każdy z nas przeżył w życiu sytuację, w której fragment materiału wdarł się między ząbki zamka, uniemożliwiając jego rozpięcie bez konieczności zniszczenia go. Jeśli coś takiego  zdarzyło się w przypadku starej, znoszonej bluzy, to nie wydaje się być to aż tak straszne. Gorzej, jeśli sytuacja dotyczy świeżo zakupionej kurtki, z którą nie chcemy się jeszcze pożegnać. 

Wymiana zamka błyskawicznego w kurtce 

taśmy zamkoweOczywiście uszkodzony zamek nie musi się wiązać z wyrzuceniem ubrania do śmieci. Dla sprawnej krawcowej jest to kilka minut pracy, a my przy okazji możemy nieco odmienić wizerunek dotychczasowego ubrania. Warto przed dostarczeniem uszkodzonego ciuchu do krawcowej wybrać się do pasmanterii i zobaczyć, jakie taśmy zamkowe mają w ofercie. Być może będzie tam taka, które idealnie wpasuje się w nowy design kurtki? Możemy też zakupić klasyczną taśmę, która jak najbardziej odwzorowuje tę uszkodzoną, ale warto położyć przy tym nacisk na zamek wysokiej jakości – nie plastikowy, którego ponowne uszkodzenie będzie tylko kwestią czasu. Oprócz koloru taśmy, możemy też dobrać odpowiadający nam kolor ząbków i zawieszki. Jeśli posiadamy maszynę do szycia w domu, to po wypruciu uszkodzonego zamka, zamontujemy nową taśmę zamkową dosłownie w kilka minut i obejdzie się bez konieczności pozostawienia ubrania u krawcowej. Nie warto jednak próbować przyszyć go ręcznie – musi to być zrobione dobrze, szczelnie i grubą nicią, ponieważ jest to często eksploatowany element odzieży. 

Wymiana zamka w ubraniach nie jest taka straszna jak się wydaje i mając tego świadomość, nie będziemy ubolewać nad zniszczonym ubraniem, tylko wykorzystamy tę szansę i nadamy staremu ciuchowi nowego wyglądu. Warto wcześniej sprawdzić oferty taśm zamkowych w pasmanterii, bowiem będą mieć o wiele większy wybór niż ten, który zaproponuje nam krawcowa.