Profesjonalne ocieplanie dachów

Wiele osób sądzi, ze wystarczy ocieplić ściany budynku by mieć w pełni załatwioną kwestię ocieplania. Otóż niekoniecznie tak właśnie musi być. Chodzi bowiem o to, że najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelny strop. Zapewne pamiętają Państwo tę zasadę omawianą na lekcjach fizyki, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Właśnie dlatego tak istotne jest by ocieplać zarówno strop jak i sam dach. Wiele osób tę kwestię pomija.

Skuteczne ocieplanie – płyty PIR

płyty warstwowe pirJuż powoli mija czas świetności styropianu. Przez dziesiątki lat materiał ten idealnie sprawdzał się do ociepleń zarówno ścian jak i podłóg. Stosowano go również do ocieplania świeżo wylanych posadzek a nawet przy fundamentach. Obecnie coraz częściej słyszy się, że rolę styropianu przejmują płyty warstwowe PIR. Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie czym to właściwie jest i jak tego używać? Otóż płyty te wykonane są z substancji zwanej przez chemików jako poliizocyjnaurat. Materiał ten wyróżnia się tym, że w bardzo małym stopniu przepuszcza ciepło więc i zarazem ciepłe powietrze. Pomieszczenie obłożone płytami warstwowymi możemy porównać do termosu, w którym zamknięto gorące powietrze. Oczywiście płyty te działają także w drugą stronę. Chodzi tutaj o to, że w dni upalne nie przepuszczają gorącego powietrza do wnętrza naszego domu. Odbijają one takie powietrze niczym specjalna membrana. Nie bez znaczenia jest też fakt związany z montażem takich płyt.

Z racji, że płyty warstwowe są dość sztywne ale zarazem lekkie to z powodzeniem możemy montować je na naszych dachach. Przy użyciu specjalnych wkrętów możemy takie płyty przytwierdzić do krokwi czy nawet wkręcić w betonowe filary czy ściany. Z doświadczenia wiem, że takie płyty doskonale spełnią zadanie do jakiego zostały stworzone.