Pokarm dla suk spodziewającycch się potomsrwa

Właściwy dobór pokarmu dla suk spodziewających się potomstwa, staje się bez wątpienia jednym z podstawowych czynników, który może stymulować prawidłowy rozwój szczeniąt, w trakcie ciąży. W szczególności chodzi w tym przypadku o optymalną dawkę składników odżywczych.

Typy karmy dla suk ciężarnych

karmy dla suk szczennychOczywistym jest fakt, że aktualnie, w dobie nieustannego pojawiania się nowej oferty karm dla psów, na rynku istnieje wiele ich rodzajów, a nawet subtypów, w rożnych kategoriach, wraz z dobranymi do nich dodatkami. Jedną z takich właśnie odrębnych „gałęzi pokarmowych” okazują się karmy dla suk szczennych. Mają one, tak jak wskazano wyżej, znaczenie szczególne. Głownie z uwagi na swe potencjalne walory, jakie mogą zawierać. W tym, tak przecież potrzebne sukom w okresie ciąży kompleksowe zestawy mikroelementów, białka, a także podstawowych witamin. Co istotne, w praktyce niemal każdy ze składników odżywczych, które zawierają w sobie karmy dla suk szczennych, odpowiada za prawidłową stymulację poszczególnych procesów oraz czynności życiowych zachodzących w ciele ciężarnej suki, w trakcie trwania ciąży. Podążając tym tokiem rozumowania stanowczo podkreślić trzeba zatem, że np. ekstrakt z zielonej małży wydatnie przyczynia się do wzmocnienia stawów, jak również chrząstki stawowej. Fakt ten natomiast bezpośrednio przekłada się na znaczący wzrost sił witalnych suk, a co za tym idzie, też przebywających w łonie matek szczeniąt. Drugim fundamentalnym składnikiem, jaki mają w swoim składzie karmy dla suk szczennych, jest cykoria, pozytywnie wpływająca m.in. na rozwój tzw. mikroflory, ale przede wszystkim, co wydaje się szczególnie ważne, działająca antybakteryjnie. Kluczowym elementem występującym w karmach staje się także zawierające bogaty zestaw kwasów tłuszczowych, siemię lniane. Uzupełnić w tym miejscu wypada, że korzystnie wpływa ono chociażby na kondycję skóry oraz stan sierści. Ponadto składnik ten skutecznie stymuluje też procesy trawienne, zapobiegając również nasilaniu się alergii.

Inną substancja, która wkomponowana jest do składu, jaki posiadają karmy dla suk szczennych, to tzw. chelaty cynkowe. To ich zasługą staje się choćby fakt, że sierść psa okazuje się dużo bardziej błyszcząca i puszysta niż zwykle, a tym samym sylwetki suk wzbudzają często maksymalny podziw.