Pierwsze spacery z dzieckiem

Pierwsze wyjście na dwór z noworodkiem jest niemałym wyzwaniem dla rodziców. Strach, który się pojawia wiąże się przede wszystkim z odpowiednim ubiorem i obawą przed przegrzaniem bądź przemarznięciem malucha. Jeśli dziecko urodziło się zimą, warto zabezpieczyć się w kilka podstawowych produktów i trzymać się prostych zasad. 

Akcesoria i zasady podczas spaceru z dzieckiem

kocyki minkyPrzygotowując noworodka do wyjścia na zewnątrz, przede wszystkim należy zadbać o jego odpowiedni ubiór. Podstawową zasadą w ubiorze dziecka, jest ubieranie go „na cebulkę”. Wówczas dajemy sobie szansę na ściągnięcie jednej warstwy ubrań gdyby się okazało, że dziecku jest za gorąco. Jeśli obawiamy się, że dziecko w wózku zmarznie, warto wyposażyć się w kocyki minky. Jest to niezwykle przyjemny w dotyku i ciepły materiał, który skutecznie zabezpieczy dziecko przed wychłodzeniem. Warto mieć więcej niż jeden, ponieważ przy tak małych dzieciach nie o ich zabrudzenie. Dobrze by było na pierwszy spacer wybrać się z osobą, która ma doświadczenie w opiece nad dzieckiem. Wówczas może zweryfikować nasze obawy i wspomóc nas w opiece przy dziecku, a także dodać otuchy i pomóc się zrelaksować i czerpać korzyść ze spaceru. Dobrze by było również nie oddalać się znacząco od domu, jeśli nie czujemy się pewni co do opieki nad dzieckiem. Szybki powrót do domu zawsze jest alternatywą, jeśli nie mamy pewności, czy dziecko jest dobrze zabezpieczone przed chłodem. 

Pierwszy spacer z dzieckiem jest ważnym, ale też stresującym momentem dla rodziców. Warto mieć pod ręką akcesoria, które dadzą nam przede wszystkim poczucie spokoju. Dodatkowy kocyk podczas zimowego spaceru będzie alternatywą, jeśli uznamy, że dziecku jest za zimno, a odpowiednie towarzystwo w czasie jego trwania pomoże nam się rozluźnić.