Moment zatrzymany w fotografii – klimatyczne ujęcia ślubne

Pierwszym, towarzyszącym nam od blisko 100 lat zastosowaniem fotografii są ujęcia pary młodej oraz zdjęcia rodzinne. Szczególnie bliskie naszemu sercu osoby są istotnym rozdziałem naszego życia, dlatego zależy nam na tym, aby właśnie te zdjęcia były szczególnie piękne. Nic tak nie sprzyja rodzinnym ujęciom, jak właśnie wspólne uroczystości takie jak święta, ślub czy chrzciny, które są wspaniałą okazją, która pozwoli zatrzymać na kliszy radość tych wyjątkowych dni.

Reportaż który uchwyci detale i intymność chwili

reportaż ślubny bydgoszczDyskretność, naturalność i swoboda- to trzy główne czynniki, które pomogą nam robić lepsze zdjęcia w trakcie pracy nad ślubnym reportażem dla młodej pary. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze fotografie były jak najlepsze, postarajmy się pozostawać niezauważeni, ponieważ pozowanie nie wygląda dobrze. Jeżeli interesuje nas oprawa uroczystości taka jak reportaż ślubny Bydgoszcz jest dobrym miejscem, w którym znajdziemy grono doświadczonych fotografów, którzy pomogą nam w przygotowaniach do sesji zdjęciowej w tym szczególnym dniu. Idealne wyczucie momentu to chwila, która często następuje mniej więcej sekundę po tym, kiedy model lub modelka pozuje do zdjęcia- wtedy starajmy się prowadzić dialog, aby utrzymywać wzajemną interakcję, dzięki czemu nasze ujęcia będą miały większe szanse na to, aby oddać sytuację, w której dana osoba czuje się swobodnie, co przełoży się zarówno na walory kompozycyjne jak i autentyczność ujęcia.

Właściwe zdjęcia np. z sali weselnej, urzędu stanu cywilnego czy kościoła poprzedźmy mini plenerem w formie sesji narzeczeńskiej, co pozwoli przyszłej młodej parze na to, aby oswoić się z obiektywem, dzięki czemu poziom stresu w tym ważnym dla nich dniu będzie zdecydowanie mniejszy, gdy wcześniej oswoją się z obecnością fotografa i obiektywem. Nie bójmy się także dawać małych rad odnoszących się np. do pozowania- w parze z naturalnością delikatna korekta pozwoli na lepsze zarysowanie oraz wyszczuplenie sylwetki.