Jak wycenić poprawnie nieruchomość?

Zawsze, kiedy chcemy wycenić naszą nieruchomości na sprzedaż, to powinniśmy wezwać do tego doświadczonego rzeczoznawcę majątkowego. Warto wybrać takiego rzeczoznawca nieruchomości, który specjalizuje się w wycenie nieruchomości, którą posiadamy. Rzeczoznawca może wycenić mieszkania oraz domy, ale również stacje paliw czy hotele.

Jak wybrać dobrego rzeczoznawcę nieruchomości?

rzeczoznawca nieruchomości warszawaWarto wybrać jak najlepszego rzeczoznawcę majątkowego, który pomoże nam wycenić naszą nieruchomości i czasami jest to cały nasz majątek i dorobek życia. Każdy rzeczoznawca majątkowy powinien posiadać świadectwo uprawnień zawodowych oraz być wpisany do rejestru rzeczoznawców majątkowych prowadzona przez ministerstwo infrastruktury. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej powinien posiadać każdy rzeczoznawca nieruchomości Warszawa to miasto, w którym znajdziemy rzeczoznawców majątkowych specjalizujących się w konkretnych nieruchomościach. Rzeczoznawca majątkowy, który jest profesjonalistą od razu będzie nas pytał o szczegóły dotyczące nieruchomości, czyli czy były przeprowadzone jakiekolwiek remonty oraz inwentaryzację, a także poprosi o projekt budowlany. Jeżeli chodzi o nieruchomości takie jak domy na działce to również rzeczoznawca majątkowy będzie chciał poznać przebieg uzbrojenia po działce. Będziemy musieli wtedy pokazać mu zaświadczenie z ewidencji gruntów, aby mógł on dokładnie wycenić naszą działkę wraz z nieruchomością.

Rzeczoznawca majątkowy powinien nam również przesłać informacje dotyczące tego, w jakim terminie dokonał wyceny, ponieważ czasami potrzebujemy bardzo szybko wykonać operat szacunkowy. Jeżeli chodzi o nieruchomości nietypowe, to tam rzeczoznawca majątkowy będzie potrzebował więcej czasu, aby  dokładnie wszystko oszacować i wyliczyć.