Czym jest druk wielkoformatowy

Dotychczas nasza firma raczej wykorzystywała mniejsze materiały marketingowe, takie jak foldery różnej wielkości i grubości, a także ulotki reklamowe. Nadszedł jednak czas na to, aby zająć się większymi projektami, które na pewno będą bardziej widoczne.

Zalety druku wielkoformatowego

ploterowy druk wielkoformatowy

Braliśmy udział w dość ważnym dla nas wydarzeniu targowym i chcieliśmy nie tylko wykorzystać właśnie te małe i podręczne materiały, ale także umieścić dość duży baner tuż przed wejściem ,który będzie informował naszych klientów, gdzie nas można znaleźć. Ploterowy druk wielkoformatowy wykonywany w specjalnej drukarni wielkoformatowej to było coś, co bardzo dobrze się sprawdzało w naszym przypadku. Postanowiliśmy, że druk wielkoformatowy zlecimy odpowiednio wcześniej, żebyśmy później mieli jeszcze czas na dogrywanie odpowiednich poprawek. Nasz baner był na tyle duży, że trzeba było go wydrukować w kilku częściach, jednakże sami nie mieliśmy w tym żadnego doświadczenia. Drukarnia wielkoformatowa posiada na pewno bardzo duże doświadczenie, które sprawdzi się w naszym przypadku. Na samym początku otrzymałem ofertę na druk i bardzo mnie zdziwiło, że nie będzie to aż tak duża inwestycja. Mogłem spokojnie zaprezentować koszt produkcji takiego banera swojemu szefostwu, które na pewno zgodzi się na to i będziemy współpracować z doświadczoną drukarnią. Druk wielkoformatowy przydał się nam zwłaszcza dlatego, że firma zaproponowała nam również montaż, dzięki czemu mogliśmy nie martwić się o żadną z tych kwestii.

Wszystko zostało zlecone firmie zewnętrznej i bardzo nam to odpowiadało. FIrma bardzo rzetelnie wywiązała się i przedstawiła nam bardzo efektowny projekt graficzny, który od razu zaakceptowaliśmy i firma zabrała się do drukowania. Druk jednak był podzielony na części.