Anteny wzmacniające od Lemm

Cb radio wydawało mi się świetnym narzędziem na długie trasy, zwłaszcza w miejsca które trudno było znaleźć nawet z pomocą nawigacji samochodowej. Jednak moja nieznajomość sprzętu wyszła na wierzch już podczas pierwszej jazdy, gdyż okazało się, że wybrane przeze mnie radio ma o wiele za słaby sygnał, nie działając dobrze na dużych odległościach.

Antena wzmacniająca do cb radia

antena cb lemmW mieście, moje radio było niemal nie do użytku, gdyż nawet poza ścisłym centrum często zdarzały się zakłócenia, nierzadko na tyle silne by całkowicie uniemożliwić jakąkolwiek komunikację. Jednak nie miałem na tyle dużego budżetu by wymieniać radio na inne, dlatego idąc za radą kolegów z pracy, postanowiłem dokupić antenę wzmacniającą do radia. Wedle kolegów, jednym z najlepszych modeli z jakimi mieli do czynienia była antena cb Lemm, która była na tyle uniwersalna, iż współpracowała z radiami niemal wszystkich producentów, o ile posiadały one standardowe gniazdko na antenę. Podstawowo działała jak każda antena, pozwalając na odbiór znacznie słabszego sygnału, i ułatwiała komunikację na dalsze odległości, jednak jej prawdziwym atutem był załączony wzmacniacz sygnału. Dzięki niemu, dowolne radio cb, nawet o tak przeciętnej jakości jak moje urządzenie, zyskiwało niemal trzykrotnie większy zasięg. Filtr sygnału usuwał natomiast wszelkie zakłócenia i szum podczas odbioru.

Instalacja takiej anteny nie wymagała praktycznie żadnych narzędzi, bo mogła ona być usytuowana wygodnie na dachu z użyciem dołączonego zaczepu magnetycznego. Antena mogła również być zamocowana do zderzaka, tudzież do uchwytu bagażnika, wedle upodobań użytkownika. W każdym miejscu zapewniała jednak równie dobry odbiór sygnału, i mogła być używana z urządzeniami od niemal wszystkich producentów.